sommeonne (sommeonne) wrote,
sommeonne
sommeonne

Рожава.

Обстановка на фронтах.

Basına ve Kamuoyuna!

DAIŞ çetelerinin 11 Eylül günü Şedad’a bağlı Azawî köyü ve çevresine yönelik düzenlediği saldırılar ardından başlayan çatışmaların sonuçları dün yapılan bir açıklamayla paylaşılmıştı. Aynı bölgelerde DAIŞ çeteleri dün gece de 2 patlayıcı yüklü araçla saldırı girişiminde bulunmuştur. Her 2 araç da güçlerimizin mevziilerine yetişmeden patlatılarak imha edilmiştir.

Çatışmaların sonlanması ardından güçlerimizin alanda başlattığı arama faaliyetleri de sonuçlanmıştır.

Buna göre 3 günlük şiddetli çatışmalarda toplam 55 DAIŞ çetesi öldürülmüştür (Dün yapılan açıklamada öldürüldüğü belirtilen 38 çete de bu 55 rakamının içindedir). Yine bu çatışmalarda 6 patlayıcı yüklü araç, 1 askeri araç, 1 dozer, 1 adet 57’lik topun monte edildiği araç imha edilmiştir.

Bu alanlarda güçlerimiz 13 çete cenazesiyle birlikte 3 adet kaleşnikof, 1 adet RPG roketatar, 1 adet 12,5mm’lik doçka, 1 adet 14,5mm’lik doçka, 1 adet SPG9 silahı, 1 adet 57’lik top, 1 adet doçka arabası, 2 adet el yapımı havan topu ve 20 adet katuşa roketi ele geçirmiştir.

YPG Basın Merkezi | 14 Eylül 2016
http://ypgrojava.com/tr/index.php

Пресс-центр Отрядов народной самообороны Западного Курдистана (ОНСЗК) заявил, что в трехдневных столкновениях с «Исламским государством»* в Шадати были убиты пятьдесят пять террористов.Кроме того, их подразделения уничтожили шесть смертников, транспортные средства и тяжелую технику, а также захватили огромное количество оружия и боеприпасов к нему.
Tags: Рожава, война, курды
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 0 comments